تاشدنیسامسونگموبایل

سامسونگ از روش جدیدی برای تولید پنل های OLED استفاده می کند

سامسونگ در حال اجرای آزمایشی روش جدیدی برای تولید نمایشگرهای OLED منعطف است که می‌توان از آن‌ها برای ساخت گوشی‌های تاشو کاملاً بدون حاشیه و ارزان‌قیمت‌تر استفاده کرد.

سامسونگ موفق شده است روش جدیدی برای ساخت نمایشگر OLED انعطاف‌پذیر توسعه دهد که می‌توان از آن برای تولید گوشی‌های تاشو کاملاً بدون حاشیه استفاده کرد. همچنین، این روش ساخت جدید به سامسونگ اجازه می‌دهد تا ضخامت کلی صفحه‌نمایش را کاهش دهد و به‌طور مؤثر به کاهش قیمت این نوع نمایشگرها کمک کند.

به‌گزارش WccfTech، سامسونگ در روش جدید تولید نمایشگرهای منعطف OLED از فناوری مشابه تکنولوژی جوهرافشان استفاده می‌کند. در این روش، به‌جای قراردادن تعدادی لایه‌ی چسبی شفاف که زمان و هزینه‌ی بیشتری نیاز دارد، چسب روی نمایشگر اسپری می‌شود.

براساس گزارش رسانه‌ی کره‌ای The Elec، سامسونگ موفق شده است بر مشکلات اصلی استفاده از روش جوهرافشان در تولید پنل‌های OLED غلبه کند. به‌عنوان مثال، یکی از این مشکلات نفوذ مواد از قسمت‌های منحنی مانند فرورفتگی وسط نمایشگرهای تاشو به بخش‌های داخلی بود که هم‌اکنون برطرف شده است.

علاوه‌براین، فناوری جدید سامسونگ می‌تواند هرگونه وقفه را در نمایشگرهایی که دوربین سلفی در بریدگی پانچ‌هول آن‌ها تعبیه می‌شود، بادقت فراوان برطرف کند. این شرکت قبلاً تجهیزات آزمایشی را سفارش داده و مشتاقانه منتظر اجرای آزمایش‌های اولیه برای آغاز تولید انبوه در کارخانه‌ی ویتنام خود است.

درحال‌حاضر، بازار تجهیزات موردنیاز برای ساخت پنل‌های OLED منطعف با این روش جدید دراختیار 3M America است؛ اما سامسونگ تلاش می‌کند تا با همکاری تولیدکنندگان دیگر، جایگزینی برای این شرکت پیدا کند. اگر روش جدید لمینت نمایشگرهای OLED منعطف با موفقیت تکامل پیدا کند، می‌توان انتظار داشت در آینده گوشی‌های تاشو سبک‌تر و کاملاً بدون حاشیه با قیمت ارزان‌تر دردسترس قرار گیرند. علاوه‌براین، فناوری جدید سامسونگ مطمئناً به‌معنی تولید پنل‌های OLED باکیفیت‌تر است.

منبع
WCCFTECH

ابوالفضل صادقیان

در مقطع راهنمایی و دبیرستان با موضوع طراحی وب و گرافیک آشنا شدم که همان باعث ورود من به دنیای کامپیوتر شد، بعد از پشت سر گذاشتن دوره های حرفه ای طراحی وب سایت، گرافیک و تدوین فیلم، به طور جدی فعالیتم را در این زمینه ها آغاز کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.